Zakladatelka KORUNKY Osobností roku 2023

19.06.2024

Osobností roku 2023 ve Zlínském kraji se stala zakladatelka charitativního spolku KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Crha Záhorská. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v úterý 18. června v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

V průběhu slavnostního večera se na pódiu prostřednictvím video medailonků představila desítka osobností. Ty pak postupně převzali plakety, které připravily studenti oboru Umělecký rytec z Centra odborné přípravy technické v Uherském Brodě. Ceny deseti oceněným předali zástupci partnerů a další pozvaní hosté. Vítězce ankety pogratulovala osobně a ocenění v podobě skleněné plastiky předala starostka Uherského Brodu Miroslava Poláková.

"Ocenění si velmi vážím, protože ne vždy je jednoduché dělat tak velký charitativní projekt po pracovní době ve svém volném čase. Je to zároveň poděkování pro nás všechny v Korunce, protože za organizací nestojím jen já. A vždycky, když přijde takové ocenění, bereme to společně jako impulz k tomu pokračovat v naší charitativní činnosti dál," řekla oceněná Veronika Crha Záhorská, která se především věnuje vedení několika lázeňských hotelů rodinné společnosti ROYAL SPA.

Proto při poděkování Veronika Crha Záhorská nezapomněla sdělit velký dík právě společnosti ROYAL SPA, která charitativní projekty KORUNKA POMÁHÁ podporuje již od vzniku. Stejně tak patří podle jejích slov velké poděkování i donátorům, bez nichž se KORUNKA neobejde.

Celým večerem provázel Jiří Králík, který anketu a následné oceňování organizuje ve Zlínském kraji již 19 let. Po předání cen následovalo společenské setkání v atrium uherskobrodského muzea. Za rok 2023 bylo nominováno celkem 16 osobností. Ocenění získalo deset z nich. Největší počet hlasů v tajném hodnocení pak získala právě Veronika Crha Záhorská.

Oceněné osobnosti ankety Osobnost roku 2023 ve Zlínském kraji:

CRHA ZÁHORSKÁ Veronika

Zakladatelka projektu Korunka pomáhá, charitativní projekt Korunky Luhačovice a Velké Losiny. Přes 20 let pomáhají handicapovaným, nemocným či jinak znevýhodněným dětem.

DOKOUPILOVÁ Eva, MUDr.

Vybudovala Centrum biologické léčby, následně od roku 2012 revmatologickou osteologickou ambulantní kliniku MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti. Ocenění Českých Podnikatelek Za inovativní řešení.

HERINK Roman, Mgr.

Pedagog upoutaný na vozík, letos oslavil 60. narozeniny, zakladatel para hokeje ve Zlíně. Nositel Ceny města Zlína za rok 2023, uveden do Síně slávy českého hokeje.

HOUŠŤ Petr, PaedDr. Ing. MBA

Významně se zasloužil o vybudování Charity ve ZK, 15 let v čele Charity Uherský Brod. 39 let je členem dechové hudba Straňanka, v roce 2002 založil ve Strání pěvecký sbor S. E. N.

HUSÁR Pavel Kačes

Známý zlínský hudebník, spoluzakladatel skupiny Fleret, Symfonic Rumpál a Rumpál. Aktivně se zúčastňuje kulturních akcí ve ZK i mimo něj, mj. vítěz Porty.

CHRÁSTEK František, MgA.

Nominován za celoživotní uměleckou práci ve fotografování a konání výstav. Majitel Q studio s. r. o. Držitel cen za reklamu Zlatá pecka a Duhová kulička.

NOVOTNÁ Jana, MVDr.

Od roku 1992 spolumajitelka Mlékárny Valašské Meziříčí, s. r. o. Významná podnikatelka v potravinářství a zemědělství.

RUSZELÁK Josef

Divadelní výtvarník, obdržel Cenu města Zlína 2017. Od roku 1992 se zaměřil ve svobodném povolání na volnou grafiku, knižní ilustrace a uměleckou fotografii.

VALENTA Ivo

V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou firmu SYNOT. Jeden z největších zaměstnavatelů ve ZK. Založil Nadaci SYNOT, která pomáhá v oblastech zdravotnictví, sociálních služeb, školství, kultury a sportu.

VAŠEK Vladimír, prof. Ing. CSc.

Zakladatel fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně. Dlouholetý děkan i zakladatel Výzkumného centra CEBIA - Tech. Velký přínos vzdělanosti v oblasti aplikované informatiky ve ZK.)