Výtěžek z přehlídky dosáhl 300 tisíc

21.05.2023

Jubilejní 20. módní show LUHAČOVICE – MĚSTO ZDRAVÍ A MÓDY hostilo v sobotu 20. května Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích. Benefiční akci připravil zapsaný spolek KORUNKA LUHAČOVICE. Na tradiční akci se představily přední české návrhářky, zazpíval zpěvák Marcell a celou akcí diváky provedla Tereza Kostková a Vasil Fridrich. Výtěžek z celé akce dosáhl částky 300.000 korun, které spolek přerozdělí především nemocným dětem, sociálně slabým rodinám nebo handicapovaným.

"Celou akci jsme už podvacáté zorganizovali jen s dobrovolníky a s lidmi, z nichž se většina vzdala svých honorářů ve prospěch celé benefice. Této pomoci si nesmírně vážíme a jsme rádi, že můžeme stále pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují a bez cizí pomoci se bohužel v dnešní těžké době neobejdou. Poděkování patří i všem našim podporovatelům, donátorům a firmám, z nichž některé to s námi doslova táhnou už těch dvacet let. A nesmím ani zapomenout na všechny, kteří si zakoupili vstupenku a přišli nás podpořit," řekla zakladatelka spolku KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská.

Celkovou sumu rozdělí spolek prostřednictvím projektu KORUNKA POMÁHÁ podle přísných pravidel rodinám a žadatelům, kteří mají konkrétní potřeby. "Všem garantujeme, že peníze nebo materiální pomoc poputuje do správných rukou prostřednictvím našeho transparentního účtu, kde si každý přispívatel může prohlédnout dané finanční dary i účel," řekla výkonná ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Michaela Mitáčková.

Program letošní benefice začal již před polednem na prostranství před luhačovickou poštou, kam zavítaly tzv. foodtrucky a podniky nabízející jídlo, pití či zmrzlinu. Všichni tak přijeli podpořit KORUNKU, a dokonce část ze svých tržeb do KORUNKY i věnovali. Večerní program pak lákal na přední české návrhářky. Se svými jedinečnými modely přijala již tradičně návrhářka BEATA RAJSKÁ. Dále pak především dámy mohly obdivovat krásné modely značky MI FASHION LABEL, šaty ŠTĚPÁNKY PIVCOVÉ a návrhářky YVONY LEITNER. Svým zpěvem módní přehlídku zpestřil zpěvák Marcell. Rolí moderátorů se ujali herečka Tereza Kostková a herec a rodák z nedalekého Uherského Brodu Vasil Fridrich.

Na organizaci akci se výrazně spolupodílelo také samotné Kulturní a kongresové centrum Elektra Luhačovice, ruku k dílu přiložil i místní skautský oddíl a dobrovolní hasiči. Dotací akci podpořil Zlínský kraj i Město Luhačovice.

Projekt pod názvem KORUNKA POMÁHÁ zahrnuje dva spolky – KORUNKU LUHAČOVICE a KORUNKU VELKÉ LOSINY. Oba spolky organizují řadu charitativních a benefičních akcí, z jejichž výtěžků vždy podporujeme konkrétní děti nebo sociálně slabé rodiny. Za svoji dobu působení přerozdělila KORUNKA LUHAČOVICE pomoc převyšující několik desítek milionů korun.