Shrnutí naší pomoci za rok 2021

31.12.2021

KORUNKA pomohla šesti desítkám rodin či organizací a přerozdělila pomoc za pět milionů.

Neziskové organizace KORUNKA LUHAČOVICE a KORUNKA VELKÉ LOSINY v průběhu loňského roku prostřednictvím charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ obdarovaly více než šest desítek dětí, jejich rodiny, organizace či obce, které byly zasaženy tornádem. Celková pomoc se vyšplhala díky dárcům a pravidelným donátorům na pět milionů korun. "Tato částka, kterou jsme byli schopni přerozdělit během jednoho kalendářního roku, je pro nás za celou dobu fungování rekordní," řekla předsedkyně obou spolků Veronika Záhorská s tím, že o to je to více cenné, neboť i rok 2021 byl velmi silně zasažen kovidovou pandemií a KORUNKA musela řadu plánovaných akcí zcela zrušit nebo výrazně omezit. 

„Kvůli kovidové pandemii a s tím spojenými restrikcemi bohužel KORUNKA nebyla součástí žádných vánočních jarmarků. Prodej svého originálního zboží s brandem KORUNKA POMÁHÁ se tak musel přesunout na on-line platformy."

Veronika Crha Záhorská, zakladatelka projektu KORUNKA POMÁHÁ .

Například se nekonal už druhý rok po sobě tradiční Vánoční koncert dětem. "Přesto nám ale naši dlouholetí partneři natolik důvěřovali, že jsme díky nim rozdělili možná i mnohem větší částky než v minulých letech. A toho si nesmírně vážíme," doplnila Veronika Záhorská a zdůraznila, že poděkování patří také celému dobrovolnickému týmu KORUNKY, který po celý rok pomáhal s organizací akcí, kontaktoval žadatele nebo se aktivně zapojil do práce obou neziskových spolků ve svém volném čase, většina po vlastním zaměstnání. Rok 2021 byl mimořádný i co se týče darů. Na transparentní účet zaslali dárci více než pět milionů korun. 

Ty KORUNKA LUHAČOVICE rozdělovala konkrétním žadatelům, kteří se ocitli v tíživé životní situaci nebo vybraným rodinám, které se převážně starají o nemocné či handicapované děti. Část pomoci směřovala také do dětských domovů nebo domovům pro seniory. Velká část pomoci byla věnována rodinám nebo obcím, které zasáhlo v červnu ničivé tornádo. "Po této události se zvedla vlna solidarity a lidé chtěli pomáhat konkrétním lidem. Proto jsme se do oblasti s týmem KORUNKY vypravili společně i s dobrovolnými hasiči a na základě osobních setkání a zkušeností pomohli tam, kde to bylo nejvíce potřeba," upřesnila Veronika Záhorská. V průběhu léta KORUNKA uspořádala také jednu z největších benefic, kterou za celo svoji historii připravovala. Lázeňská kolonáda v centru Luhačovic ožila v červenci tradiční charitativní akcí LUHAČOVICE - město zdraví a módy, jejíž součástí byla módní přehlídka předních českých návrhářů a bohatý doprovodný program, který moderovala Jitka Boho, zazpívala Ilona Machálková a na závěr celou akci završil koncert kapely Nebe. 

Pro projekt KORUNKA POMÁHÁ získala KORUNKA LUHAČOVICE i novou ambasadorku, kterou se stala zpěvačka Kamila Nývltová. Ta se zúčastnila také festivalového půlmaratonu v centru Zlína, kde běžci běželi právě pro KORUNKU. Kvůli kovidové pandemii a s tím spojenými restrikcemi bohužel KORUNKA nebyla součástí žádných vánočních jarmarků. Prodej svého originálního zboží s brandem KORUNKA POMÁHÁ se tak musel přesunout na on-line platformy. Jednou z nich byl prodej na e-shopu dlouholetého podporovatele - značky LOVE SPA. 

Podobně s prodejem pomohla společnost Vincentka. Originální čokoládové pralinky pro KORUNKU pak vyrobila a prodávala Čokoládovna Janek. Do prodejů se zapojily i spřátelené kamenné prodejny ve Zlíně, Uherském Hradišti nebo v Šumperku. 

Uplynulý rok byl významný také pro samotnou zakladatelku KORUNKY a předsedkyni spolků Veroniku Záhorskou. Díky její charitativní činnosti a za své sympatie a hlasy veřejnosti se totiž probojovala až do finále ankety ŽENA ROKU 2021 v kategorii Dobré srdce. V prosinci pak obdržela od posledního žijícího českého stíhacího pilota RAF, armádního generála Emila Bočka, cenu "Morální autorita". Z jeho rukou převzala Veronika Záhorská Zlatou pamětní medaili za dlouholetou spolupráci, podporu a péči o československé veterány z 2. světové války. 

"Obojí je to pro mě velká pocta. Zároveň ocenění i moje účast ve finále ankety patří všem, kteří společně se mnou realizují charitativní projekty KORUNKA POMÁHÁ. Je důležité mít kolem sebe tým, s nímž realizujete své sny a plány a pomáháte opravdu těm, kteří to nejvíce potřebují nebo si to zaslouží," uzavřela Veronika Záhorská. 

V roce 2022 bude charitativní projekt KORUNKA POMÁHÁ pokračovat na plno. Již nyní se opět plánuje tradiční akce Luhačovice - město zdraví a módy. V prosinci se snad uskuteční Vánoční koncert dětem. Stále silnější a aktivní je projekt především na sociálních sítích, kde ho podporuje i řada známých osobností a podporovatelů.