Pomáháme společně už více než 20 let

24.04.2024

Spontánní a nezištná reakce… Tak to byl náš komentář na příspěvek reakce Leoše Mareše k jeho účinkování na Dni Zlínského kraje, a případnému daru místním neziskovkám.

Reagovali jsme, protože dění v neziskovém sektoru ve Zlínském kraji KORUNCE není lhostejné už více než 20 let. Denně nám chodí žádosti o pomoc. Jsou to desítky životních příběhů, které se snažíme jen díky penězům darovaných od našich dlouholetých donátorů a podporovatelů rozdělovat co nejspravedlivěji a v co největším počtu. Všichni přitom v KORUNCE chodíme do svých zaměstnání, staráme se o vlastní rodiny, nejsme zaměstnanci této neziskové organizace, a přitom se snažíme pomáhat, jak to jen jde…

A jde to. Někdy doslova jen díky tomu, že střádáme "korunku ke korunce"….

Snažíme se fungovat jen na bázi dobrovolnictví, nezaměstnáváme nikoho. Přesto všechno zvládáme celou agendu, organizujeme benefiční akce a vyřizujeme žádosti od jednotlivců, ale i dokonce i od jiných neziskových organizací, které jsou plně finančně zabezpečeny, mimo jiné i z dotačních nebo státních peněz, a zaměstnávají mnohdy i stovky lidí. Přesto se tyto organizace nebojí, nám DOBROVOLNÍKŮM, do Korunky napsat o pomoc pro maminky samoživitelky, prarodiče starající se o svá vnoučata nebo pro tatínky, kteří potřebují vybavit domácnosti nebo pečovat kromě dětí třeba i o nemocnou manželku.

Ať už to dopadne jakkoliv, a bude se hledat využití pro téměř půl milionu korun. My doufáme, že peníze doputují tam, kde mají pomáhat nejvíce a přímo k těm, co je potřebují a čekají mnohdy doslova na ty drobné "korunky". 

DĚKUJEME Vám všem, kteří pomáháte…ať už s námi, nebo s kýmkoliv jiným… 

Díky Leoši za Vaše gesto, které je pro nás důkazem velkorysosti a Vašeho velkého srdce. 

Díky i Vám, kteří se za nás přimlouváte v komentářích... Považujeme to za důkaz důvěry v nás!