Módní show vynesla 350 tisíc korun

21.05.2024

Již 21. ročník módní show LUHAČOVICE – MĚSTO ZDRAVÍ A MÓDY hostilo v sobotu 18. května Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích.  Výtěžek z celé akce dosáhl částky 350.000 korun, které spolek přerozdělí především nemocným dětem, sociálně slabým rodinám nebo handicapovaným. Benefici připravil zapsaný spolek KORUNKA LUHAČOVICE. Na tradiční akci se představili přední české návrhářky a návrhář, módní ateliér, zazpíval Jan Kříž a nevidomá zpěvačka Věra Strbačková. O skvělou zábavu se postaral i DJ Mallen. Celou akci moderovala herečka Petra Nesvačilová s moderátorem Petrem Holíkem.

"Velké poděkování patří všem, kteří společně s námi celou akci připravili. Na přehlídkovém mole modelky představily kolekce české návrhářky Sandry Švédové, návrháře Miroslava Michaela Knota a opět nechyběla ani Beata Rajská, která tu byla již podvacáté. Představili jsme navíc i zlínský módní ateliér Quitkova se značkami Sutu a Cover a brýle Oční optiky Rozehnalová," vyjmenovala zakladatelka projektu KORUNKA POMÁHÁ Veronika Crha Záhorská.

Celou akci KORUNKA zorganizovali jen s dobrovolníky a s lidmi, z nichž se většina vzdala svých honorářů ve prospěch celé benefice. Této pomoci si zástupci projektu KORUNKA POMÁHÁ nesmírně váží. "Je to obrovská pomoc a pro nás i hnací motor pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují a bez cizí pomoci se bohužel neobejde stejně jako bez podpory sponzorů, donátorů a našich pravidelných podporovatelů," doplnila Veronika Crha Záhorská. Celkovou sumu rozdělí spolek prostřednictvím projektu KORUNKA POMÁHÁ podle přísných pravidel rodinám a žadatelům, kteří mají konkrétní potřeby.

Během benefice zakladatelka Veronika Crha Záhorská poděkovala prostřednictvím speciální ceny i třem největším donátorům všech benefičních akcí, které KORUNKA POMÁHÁ realizuje. Ocenění v podobě červené skleněné korunky ze Skláren Květná věnovala Martinu Plachému, generálnímu řediteli skupiny ROYAL SPA, která všechny aktivity KORUNKY podporu již od samého začátku a bez nichž se žádná akce neobejde. Dále pak poděkovala Zlínskému kraji za dlouholetou podporu a cenu předala přímo na pódiu hejtmanovi Zlínského kraje Radimu Holišovi. Třetím oceněným bylo samotné město Luhačovice, jehož starostou a velkým podporovatelem KORUNKY je Marian Ležák.

Večerní program lákal především na přehlídku prestižních českých módních značek. Se svými jedinečnými modely přijela již tradičně návrhářka BEATA RAJSKÁ. Dále pak mohly především dámy obdivovat krásné modely návrháře MIROSLAVA MICHAELA KNOTA a jedinečnou kolekci české návrhářky SANDRY ŠVÉDOVÉ. Během programu se představil také módní ateliér ze Zlína – QUITKOVA, který prezentuje tvorbu módních značek SUTU a COVER. Svým zpěvem módní přehlídku zpestřil zpěvák JAN KŘÍŽ, jednu z písní pak v duetu zazpíval s nevidomou zpěvačkou VĚROU STRBAČKOVOU. Celou módní show odstartoval saxofonista a DJ, vystupující pod uměleckým jménem MALLEN. Rolí moderátorů se ujali herečka PETRA NESVAČILOVÁ a moderátor PETR HOLÍK. Po skončení přehlídky se konalo společenské setkání v Elektře, na němž k poslechu i tanci hrál DJ MALLEN.

Na organizaci akci se výrazně spolupodílelo také samotné Kulturní a kongresové centrum Elektra Luhačovice, ruku k dílu přiložil i místní skautský oddíl. Finančně akci podpořil Zlínský kraj i Město Luhačovice.

Foto: archiv KORUNKA LUHAČOVICE/Rostislav Pijáček