Firmy se spojily a vybraly 93 tisíc korun

01.06.2023

Luhačovické firmy, hotely, kavárny či prodejny spojily v květnu své síly a společně se zapojily do výzvy KORUNKY POMÁHÁ přispět určitou finanční částkou ze svých prodejů a činností na pomoc dětem. Květen tak v Luhačovicích patřil KORUNCE LUHAČOVICE, která už v regionu funguje 20 let. Nakonec se vybralo neuvěřitelných 92.655 korun, které nezisková organizace přerozdělí mezi tři vybrané rodiny z Luhačovic a blízkého okolí.

"Byl to nápad, který jsem v hlavě nosila už dlouho. Zkusit spojit podniky v Luhačovicích pro dobrou věc, pro Korunku. A kdy jindy se o to pokusit než teď, když slavíme 20 let od první charitativní módní přehlídky. Oslovila jsem tedy pár mě blízkých podniků a nikdo mi nedal košem, ba naopak," popsala zakladatelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Crha Záhorská.

Celkem se do výzvy zapojilo 15 subjektů. Příspěvky z tržeb či prodávaných konkrétních produktů tak doputovali od módního salónu P.P. Mode, zapojily se hotely Sanatorium Miramare a Nivamare z hotelového řetězce Royal Spa i Wellness hotel Pohoda. Z každé prodané pizzy přispěla Restaurace Rimini, zapojila si i Restaurace Racek, Marco Polo Café, Kavárna a bistro Recafé či obchod Easy Cheesy. Přispěl i Svět bublin, Buchty v zástěře či Petrova zmrzlina, která prodávala speciální zmrzlinu vytvořenou právě pro Korunku. Žabožrouti zase věnovali část z tržeb ručně vyráběných mýdel. Přispěli i všichni, kteří se přišli zkrášlit do Barber shopu Detail v Luhačovicích. Informační a turistické centrum Elektra v Luhačovicích zase prodávalo pro Korunku speciální edici pohlednic.

"Velmi si vážíme každé koruny od vás všech, co jste přišli, zapojili se. Děkuji ale především za důvěru, za podporu a také za to, že Luhačovice mají tak skvělé podnikatele, kterým záleží i na pomoci druhým a nebojí se podpořit takové projekty. Rozhodně jejich důvěru nezklameme a vybereme takové rodiny, které se neobejdou bez cizí finanční podpory," dodala Veronika Záhorská.

Projekt pod názvem KORUNKA POMÁHÁ zahrnuje dva spolky – KORUNKU LUHAČOVICE a KORUNKU VELKÉ LOSINY. Oba spolky organizují řadu charitativních a benefičních akcí, z jejichž výtěžků vždy podporujeme konkrétní děti nebo sociálně slabé rodiny. Za svoji dobu působení přerozdělila KORUNKA LUHAČOVICE pomoc převyšující několik desítek milionů korun.