Korunka pro Korunku aneb běh pro dobrou věc

27.05.2024

Kromě radosti z pohybu zažijí běžci letos v rámci Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín opět i dobrý pocit z pomoci potřebným prostřednictvím charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ. Za každý uběhnutý kilometr věnují organizátoři 1 Kč. Stejně tak do projektu věnují startovné z rodinného běhu.

Výtěžek KORUNKA LUHAČOVICE rozdělí mezi dvě rodiny, které pečují o nemocné děti. Jednu z částí obdrží sedmiletý Štěpánek, který bojuje se zákeřnou nemocí. Lékaři mu diagnostikovali Burkittův lymfom – jeden z nejagresivnějších typů rakoviny a ze zdravého a energií překypujícího kluka se stal ze dne na den onkologický pacient. "Výtěžek z běhu pomůže rodině financovat náklady spojené s náročnou léčbou, které zdravotní pojišťovna příliš nezohledňuje. Štěpánek potřebuje nepřetržitou špičkovou péči," řekla zakladatelka projektu KORUNKA POMÁHÁ Veronika Crha Záhorská.

Další šek převezme rodiny šestnáctiletého Matyáše Horáka, který se od narození potýká se svalovou myopatií, kvůli níž je odkázán na invalidní vozík a také na pomoc ostatních. Myopatie je nezánětlivé onemocnění či svalová porucha, která většinou postihuje především kosterní svalstvo. Myopatie mohou být vrozené či získané, potýkají se s nimi především chlapci. Finanční dar pomůže financovat speciální fyzioterapie a kompenzační pomůcky, bez nichž se Matyáš neobejde.

Předání finančních darů se uskuteční v neděli 2. června na náměstí Míru ve Zlíně během programu festivalového půlmaraton. Od rána až do večera tam navíc bude mít i KORUNKA LUHAČOVICE svůj stánek, kde se budeme těšit na vaši návštěvu.