RBP rodinný běh se běžel pro Kristýnku

04.06.2023

Malí i velcí sportovci, kteří se v neděli 4. června postavili na start RBP rodinného běhu, sportovali pro Kristýnku Odložilovou. Organizátoři společně s partnerem RBP, zdravotní pojišťovnou věnovali startovné na charitativní účely. Pro předání si vybrali projekt KORUNKA POMÁHÁ, který doporučil výtěžek z běhu ve výši 51.664 korun předat handicapované Kristýně Odložilové a zbývající část pak věnovat Azylovému domu pro ženy a matky s dětmi ve Vsetíně.

Třiadvacetiletá Kristýnka Odložilová, která je od narození odkázána na pomoc druhých, využije 30.000 korun především na rehabilitaci a každodenní pomoc. Své postižení ale jako překážku Kristýna nevnímá. Má postižené ruce i nohy, a k tomu má ještě i skoliózu páteře. Naštěstí je ale nemoc neprogresivní, její stav se tedy již zhoršovat nebude. Nicméně potřebuje pravidelnou rehabilitaci a péči, často jí pomáhají její kamarádky.

Každý běžec, včetně dětí, zaplatil startovné 63 korun. Trať rodinného běhu byla dlouhá 1400 metrů a vedla centrem Zlína. 

"Jelikož se na start postavil nečekaně velký počet závodníků, rozhodli jsme se částku spravedlivě rozdělit a obdarovat také Azylový dům pro ženy a matky s dětmi ve Vsetíně, kde dětem uhradí především letní pobytové a příměstské tábory," uvedla zakladatelka projektu a neziskové organizace KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Crha Záhorská.