Běžci půlmaratonu běželi pro KORUNKU

03.06.2024

První červnová neděle patřila ve Zlíně všem příznivcům běhu. V rámci programu Zlín Film Festivalu se totiž konal již 9. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín. Běžce neodradilo ani chladné počasí. Na trať se vydalo přesně 1445 účastníků – 496 půlmaratonců, 381 čtvrtmaratonců a 568 členů čtyřčlenných a premiérově i tandemových štafet. Za každý uběhnutý kilometr každého běžce věnovali pořadatelé projektu KORUNKA POMÁHÁ jednu korunu. Spolek KORUNKA LUHAČOVICE pak navíc ještě získal i kompletní startovné z rodinného běhu.

"Za každý kilometr, který závodníci uběhli, věnovali pořadatelé jednu korunu. Celkem běžci uběhli dopoledne v ulicích Zlína 18196 kilometrů. Výtěžek ve stejné výši, jako byl součet uběhnutých kilometrů, jsme společně věnovali sedmiletému Štěpánovi Zásmětovi z Provodova, který bojuje s onkologickým onemocněním," popsala zakladatelka charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ Veronika Crha Záhorská.

K této částka KORUNKA LUHAČOVICE přidala ještě výtěžek ze sobotní akce NA HRAD ZA KORUNK(O)U, kterou organizovalo na hradě Malenovice Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Na této akci lidé přispěli KORUNCE částkou 14.150 Kč. "Celkově nakonec za víkend rodina Štěpánka Zásměty od nás a našich spolupořadatelů získá 50.000 korun, které využijí na úhradu nákladů spojených s léčbou syna," doplnila Veronika Crha Záhorská.

Jako již tradičně běžecká neděle v centru Zlína končila velkým festivalovým rodinným během. Na start tohoto závodu se postavilo 899 běžců. Tratí dlouhou 1400 metrů proběhly malé i větší děti i jejich rodiče. Okolo jim fandily stovky lidí. Bez medaile neodešel žádný účastník běhu. Zájem o běh byl tak velký, že dosáhl na maximální možnou kapacitu závodní tratě.

Rodinný běh měl rovněž charitativní podtext, letos podpora směřovala do rodiny šestnáctiletého Matyáše Horáka z Vlčnova, který se od narození potýká se svalovou myopatií. Jeho otec si dokonce zaběhl i letošní půlmaraton a jeho dva sourozenci pak běželi v rámci rodinného běhu.

"Matýsek, kterého podporujeme dlouhodobě, získal od pořadatelů výtěžek ve výši startovného z běhu. A částka se vyšplhala na krásných 57.728 Kč, které pomohou rodině financovat speciální fyzioterapie a kompenzační pomůcky, bez nichž se Matyáš neobejde," řekla Veronika Crha Záhorská.

Trasa zlínského půlmaratonu vedla tradičně od Kongresového centra přes náměstí Míru do továrního areálu, dále přes Rybníky, Čepkov, Podvesnou, Benešovo nábřeží a Dlouhou ulici zpět na náměstí Míru. Tam závod pro čtvrtmaratonce končil, půlmaratonce pak čekal ještě jeden okruh.

Po celý den se na náměstí Míru konal bohatý doprovodný program, jehož součástí byli i stánky hlavních partnerů. Mezi nimi nechybělo ani stanoviště projektu KORUNKA POMÁHÁ, v němž mohly děti získat drobné dárky od partnerů a podporovatelů KORUNKY LUHAČOVICE.