Až 500 tisíc přerozdělíme do konce tohoto roku

17.12.2022

Zhruba půl milionu korun přerozdělí charitativní spolek KORUNKA LUHAČOVICE ještě do Vánoc nemocným a handicapovaným dětem, dětem v dětských domovech a nemocnicích nebo sociálně slabým rodinám. Největší část výtěžku se podařilo získat díky štědrým dárcům, kteří přispěli v rámci benefičního Vánočního koncertu dětem. Ten se konal již po šestnácté v sobotu
3. prosince v Kulturním a kongresovém centru Elektra v Luhačovicích.

"Velmi si vážíme podpory a finančních příspěvků našich dlouholetých partnerů, donátorů a firem, které nám důvěřují. Děti, kterým se snažíme finančně nebo materiálně pomoci, velmi pečlivě vybíráme a jejich potřeby konzultujeme s odborníky. Letos jsme se sešli po dvouleté pauze způsobené kovidovou pandemií. A o to vřelejší to bylo setkání," řekla zakladatelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Crha Záhorská.

Během koncertu KORUNKA LUHAČOVICE společně s ambasadorem Majkem Spiritem přímo na pódiu obdarovala děti ze dvou dětských domovů. Dětský domov v Uheerském Ostrohu a Dětský domov a základní škola Vizovice si každý z nich odnesl šek na 20.000 korun. Kromě konkrétních rodin pak KORUNKA LUHAČOVICE ještě plánuje obdarovat nemocnice ve Zlínském a Olomouckém kraji. Za pomoc během roku poděkovala i místním skautům a dobrovolným hasičům, kterým rovněž připadl část výtěžku.

Moderátorské role se během večera ujala slovenská herečka a zpěvačka Lívia Bielovič. Na pódiu postupně mezi účinkujícími přivítala zpěvačku Markétu Konvičkovou, zpěváka Pavla Vítka, nevidomou a velmi talentovanou zpěvačku Věru Strbačkovou. Překvapením večera bylo vystoupení ambasadora projektu KORUNKA POMÁHÁ slovenského rapera Majka Spirita. Celý večer svým zpěvem zakončil zpěvák Martin Chodúr. Záštitu nad akcí převzal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. V průběhu večera vystoupil na pódiu i dlouholetý podporovatel projektu - starosta Luhačovic Marian Ležák.

Během roku KORUNKA rozděluje stovky tisíc korun. Dlouhodobě působí ve dvou krajích. Ve Zlínském kraji jsou charitativní akce zaštítěny spolkem KORUNKA LUHAČOVICE. V Olomouckém kraji funguje KORUNKA VELKÉ LOSINY. Už od počátku oba spolky podporuje rodinný řetězec lázeňských hotelů ROYAL SPA.